Žij své sny, rekapitulace 2017

Za dva dny je poslední den letošního roku a já jsem se rozhodl jej zrekapitulovat.
Ač příchod nového roku nijak neslavím a tento den ve mě vyvolává spíš nepříjemné pocity, těším se na to, co nám ten nový přinese.
1. ledna si vždy připadám jak na pomyslné startovní čáře, kdy hra může začít.  A já vím, že je jen na mě, zda dojdu k cíli, který si vytyčím.

Co jsem tedy v roce 2017 zažil já? Za prvé mám pocit, že hrozně rychle utekl, a že se toho moc neudálo. Ale po jeho souhrnu jsem byl překvapený, kolik se toho stalo. Budu rád, když mi do komentáře nebo emailu napíšete, co zajímavého se za tento rok událo ve vašich životech. Moc rád si přečtu váš příběh.

Začátek roku byl pozvolný, myšlenek v hlavě sice dost, ale chtěl jsem život chvíli nechat plynout bez určitých plánů.
Stále jsem se vzpamatovával z vydání mé knihy Cesta, která pro mě byla dost psychicky náročná. Jsem hrozně rád, že se vám líbí, a že je na světě už její druhé vydání. Děkuji!
Z pauzy, kterou jsme vyhlásili s naší kapelou Pipes and Pints jsem byl dost špatný, najednou jsem měl pocit prázdnoty. Žádné zkoušky, žádné festivaly, žádné plány s kapelou? Na druhou jsem měl po 10 letech v létě minimum koncertů, a víc času pro sebe. Bylo to fajn, ale koncerty mi opravdu pekelně chyběly.

V únoru jsme s Míšou, tenkrát ještě mojí přítelkyní vyrazili do Malajsie, kde jsme strávili tři týdny cestováním. Zážitků jsme měli na rozdávání a náramně jsme si to užili. Cestování je úžasné! Pokud jste někdo nalomení a máte možnost, neváhejte vycestovat kamkoliv a kdykoliv. Jsou to nejlépe investované peníze! Obohatí vás to ve všech směrech. Kdybyste někdo chtěl vidět nějaké naše fotky, jsou ZDE.

Po návratu z cest nám končila smlouva v garsonce na Chodově, kde jsme bydleli na 30m2 se čtyřmi kočkami. Jednou (brzy) si o těchto zážitcích s nimi budete moci přečíst v knize, kterou právě Míša píše. Bude se jmenovat jak jinak, než „Čtyři kočky„.
No a my se museli rozhodnout, kam se přestěhujeme. Jelikož je pro nás typické nechávat věci na poslední chvíli, tak bytů k pronájmu bylo v tu chvíli opravdu málo a za nemalé peníze. My jsme ale dobrodruhové, a tak jsme vymýšleli nějakou alternativu, jak tuhle situaci vyřešit.

Začátkem dubna jsme se přestěhovali na chatu do mini vesničky u Příbrami, s 99 obyvateli. Chtěli jsme jen na jaro / léto, do té doby, než bude zase zima, a pak se uvidí. Miluji tenhle náš život plný zvratů a překvapení, haha.
Bohužel, zima nás tam zastihla ještě i v dubnu, kdy jsme se několikrát probudili zasněženi. Ve sněhu jsme řezali dřevo do kamen abychom se zahřáli a kvůli cestování do Prahy jsme si museli pořídit auto, protože autobus tam jezdí zhruba 1x denně.
Míša dala výpověď z práce a dala se do tvoření, vyrábění, psaní, které se většinou dělo na zahradě, společně se sluníčkem a kočkami, které byly nejšťastnější na světě!
Nakonec jsme tak žili až do září v totálním míru a pohodě. Byla to idylka, povím vám a budu na to dlouho vzpomínat.

Dalším, pro mě nejvýznamnějším milníkem tohoto roku bylo datum 1. 6., kdy jsme se s Míšou vzali! Přesně rok od doby, kdy jsme si dali první pusu. Ano, pro mnohé pouze po roce, ale pokud něco chcete udělat, navíc pokud to cítíte a víte, že jste se tak dlouho hledali, nebylo co řešit! Věděl jsem, že jsme si souzeni hned po prvním společném setkání! 🖤
Svatbu jsme měli na zřícenině Vrškamýk, s těmi nejbližšími. Video ze svatby je TADY.

V červnu jsme s Míšou dokončili naši společnou knížku, ekologicko – etickou pohádku Tenkrát Svět, která vyšla začátkem září a momentálně je vyprodaná. Míša ji psala společně s vílami, které jak tvrdí, to napsali za ni. My jsme společně vymýšleli témata, koncept a konečné znění. O ilustrace se postarala skvělá Dominika Nováková, která se se svými ilustracemi vžila přesně do našich pocitů a udělala z knihy umělecké dílo!

V červenci jsme se vydali do Norska, kde jsme obdivovali krásnou přírodu a chodili po horách. Čím víc cestujeme, tím víc nám to chybí. Fotky ZDE.

Během léta jsme s kamarády založili novou kapelou s příznačným názvem MEOW! (čti mňau), a to, co hrajeme, si budete moci poslechnout již letos na jaře.

Konec léta se blížil a my stále neměli vymyšlené, kam se uchýlíme na zimu. Pronájmy neklesaly, ba naopak, a my tak mezi řečí vtipkovali, že se přestěhujeme do nějakého domečku u Prahy. „Nemusí být velký, ale hlavně aby měl zahrádku a dobrou energii.“ Začali jsme to aktivně řešit a od října v jednom takovém bydlíme, a jsme nejšťastnější! Je to štěstí nebo to tak má být? Jsem za to vše hrozně vděčný!!!

Během léta jsem se začali scházet s klukama z Pipes, protože kapela začala chybět všem. Akorát poté, co se Mike odstěhoval zpět do Ameriky, nám chyběl zpěvák. Sešli jsme se s Travisem, Irem žijícím v Praze a padli jsme si náramně do noty! V září jsme se zavřeli do studia, nahráli čtyři nové songy, a první už lítá na YOUTUBE! Pauza oficiálně končí a v létě se zase potkáme na festivalech!!!

Vytvořili jsme také projekt #Zvířata nejíme, který je určen k osvětě soucitného životního stylu, vyrábíme merch, kterým přispíváme na Statek Radosti, aktivně jsme se účastnili kampaně proti kožešinovým farmám, začali spolupracovat s organizacemi jako Svoboda zvířat, Vegan Fighter či Otevři oči.
Odehráli jsme s Meow! první koncerty, stal jsem se bubeníkem rappera AMCA, zahrál si pár koncertů akusticky s Travisem, atd atd.

Myslím, že to byl dobrý rok, ale stále jen předznamenání toho, co vše se stane v tom příštím 😉 Jdu plánovat a brzy je sem pověsím, budou nemalé, těším se na to!

Přeji vám šťastný vstup do nového roku a pořádně si ho užijte! Není nic úžasnějšího, než se otočit zpět za svým životem a vidět, že žijete!!!

Lukáš

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *